Indukční varné desky

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Materiál desky
sklokeramické 
sklokeramické 
sklokeramické 
 
sklokeramické 
sklokeramické 
sklokeramické 
Typ varné desky
indukční 
indukční 
indukční 
indukční 
indukční 
indukční 
indukční 
Počet plotýnek/hořáků
Typ ovládání
dotykové 
dotykové 
dotykové 
dotykové 
dotykové 
dotykové 
dotykové 
Maximální příkon
6600 W
7400 W
7350 W
7200 W
7360 W
7200 W
7200 W
Dětská pojistka
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Indikátor zbytkového tepla/zapnutí
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
 
ano 
Podpora hrnců a pánví
ano 
 
 
 
 
 
 
Automatické vypnutí
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Multi zóna
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 26 hlasy, průměrně 4.1 z 5

Nejnovější, nejlepší, nejvíce chválené. Jistě, indukce je budoucnost, myslí si to celá řada domácností a podle toho také nakupuje v obchodech. Jsou i lidé, kteří dávají přednost plynovým sporákům a varným deskám, dílem ze zvyku, ale indukce ve statistikách prodejnosti jasně vede. V čem jsou její přednosti a kde se dají naopak vytknout nedostatky?

Úspora elektřiny i času, to je dnes velká výhoda

Nedochází k tepelným ztrátám, to je hlavní předností indukčních varných desek. To zaručuje nižší spotřebu energie, protože jídlo se ohřeje nebo rovnou uvaří prakticky hned. Usmažené rybí prsty za pár minut, volská oka možná ještě rychleji. A to navíc naprosto bezpečně, protože varná plocha zůstane v podstatě studená a pro domácnosti s neposednými předškolními dětmi snad ani neexistuje lepší varianta. Ovládání je rychlé a snadno pochopitelné, už po pár použitích si vše bezproblémově zažijete a nebudete chtít nic jiného.

Mínusy jsou pak zcela nasnadě, každá speciální technologie něco stojí a nejinak tomu bude i v případě indukční varné desky. Vyšší pořizovací cena, než u jiných modelů na trhu je bohužel samozřejmostí. Za své peníze ale dostanete špičkový výrobek, co bude sloužit celou řadu let a jeho provoz se pozitivně promítne i do meziročního vyúčtování elektřiny.  Potřebujete také nakoupit speciální nádobí, protože na indukci nemůže být jen tak nějaké – levné modely z dřívějška při instalaci indukčních desek můžete rovnou vyhodit. I když nejde jedno bez druhého, v tomto případě se jedná o jednorázovou investici a takové nádobí vydrží skutečně celé věky.

Výhodou jsou i různé funkce navíc

Doplněk v podobě pár dalších funkcí, které zpřehlední používání a usnadní život nejen mladým rodinám. Časovač se postará, aby bylo vše připravováno tak dlouho, jak jste původně nastavili, nic se nepřipeče. Dětská pojistka je také důležitá věc, zabrání i nechtěnému zapnutí v případě, že desku hodláte jen vyčistit